İK Sıkça Sorulan Sorular
Hatem hastanesine nasıl iş başvurusunda bulunabilirim?
Hatem hastanesinde oluşabilecek kariyer fırsatları için web sayfamızda bulunan İş Başvuru bölümünden ya da hastanemizde iş başvuru formumuzu doldurarak, kendinize uygun bulduğunuz pozisyonlara başvuru yapabilirsiniz

Hatem hastanesinde staj imkanı var mıdır? Staj başvurusunu nasıl yapabilirim?
Hatem hastanesi öğrencilere staj imkanı sağlamayı ve dolayısıyla iş hayatına hazırlamayı en büyük sosyal görevlerinden biri olarak kabul etmektedir. Hemşirelik hizmetleri ve İdari Birimler için yaz ve kış dönemlerinde öğrencilere çeşitli departmanlarımızda staj imkanı sağlamaktayız. Staj başvurunuzu “Staj Başvurusu ” alanından özgeçmişinizi oluşturarak yapabilirsiniz.

Hatem Hastanesinde part-time çalışma imkanı var mıdır?
Hatem hastanesinde part-time çalışma imkanı bulunmamaktadır.

Askerlik görevimi henüz yerine getirmedim. Hatem Hastanesinde çalışma imkanım var mıdır?
Hatem hastanesine başvuruda bulunmak isteyen erkek adaylarımızın askerlik görevlerini tamamlamış olmaları gerekmektedir. Ancak bazı pozisyonlarda en az 3 yıl tecil olması durumunda değerlendirmeye alınması mümkün olabilir.

Hatem Hastanesi'nde işe alım süreci nasıl işliyor?
Hatem hastanesinde işe alım süreci, “Doğru İşe Doğru İnsan” prensibine uygun olarak personel seçme ve yerleştirme işlemlerinin hatasız yürütülmesini kapsamaktadır. İş başvurusunda bulunan deneyimli ya da yeni mezun adaylar; ilgi alanları, eğitimleri ve yetkinlikleri doğrultusunda değerlendirilmektedir. İlgili pozisyonun gerekleri dikkate alarak öğrenim, deneyim, lisan bilgisi vb. kriterler ve iş görüşmelerinde gözlenen kişisel nitelik ve yetkinlikler adayın seçiminde önemli rol oynamaktadır. Tüm adaylara güvenilir ölçme ve değerlendirme araçları uygulanarak başvurdukları göreve ve kurum kültürüne uygun olup olmadıkları ölçümlenmektedir.

Üniversiteden mezun olmadan iş başvurusunda bulunabilir miyim?
Hatem hastanesine iş başvurusunda bulunabilmek için üniversitelerin 4 yıllık ya da 2 yıllık eğitim veren bölümlerinden mezun olmuş olma durumu tercih nedenidir. Ancak kimi pozisyonlar için lise mezunu adaylar ya da ilkokul mezunları da değerlendirmeye alınmaktadır. Eğitim bilgisi ilgili ilanın içeriğinde belirtilmektedir.İşe alım tarihlerinizi öğrenebilir miyim?
Mevcut hastanelerimiz için işe alımlarımız yıl boyunca yapılmaktadır. Yeni hastanelerimizin işe alım dönemimiz yayınlanacaktır. Yılın her dönemi sitemiz aracılığı ile iş başvurusunda bulunabilirsiniz

Başvuru yaptım ancak bana geri dönüş olmadı. Nasıl bilgi alabilirim?
Yapmış olduğunuz başvurunuz; ilgi alanları, eğitim, deneyim ve yetkinlikler göz önünde bulundurularak değerlendirilmektedir. Pozisyonun kriterleri ile sizin niteliklerinizin örtüşmesi durumunda İnsan Kaynakları birimimiz sizinle bağlantıya geçecektir.

İşe alım aşamasındaki sınav ve mülakatlar hakkında bilgi alabilir miyim?
Hatem Hastanesi ihtiyaçları doğrultusunda çeşitli görevlere yönelik bilgi, beceri ve mesleki yetkinliklere dayalı sınavlar düzenlenmektedir. Adaylar söz konusu pozisyon ile ilgili görüşmelere davet edilirken sınav ile ilgili bilgi verilmektedir. Mülakatlarımız ilgili pozisyona göre 2 ila 3 aşamalı olarak gerçekleştirilmektedir

Yaptığım iş görüşmenin sonucunu nasıl alabilirim?
Yaptığınız başvuru neticesinde gerçekleştirilen görüşmenin sonucunun olumlu olması halinde bundan sonraki süreç hakkında bilgi tarafınıza telefon ya da mail yolu ile bildirilecektir. Görüşme sonucunun olumsuz olması halinde geri dönüş yapılmayacaktır.